جدیدترین گرند سیکو با قابلیت هشت روز ذخیره انرژی و رقابت نزدیک

Spring Drive movement

SBGD001

واضح است که در صنعت ساعت سازی همیشه ساعت های سوییسی حرف اول را می زنند اما نمی توان انکار کرد که از لحاظ کیفیت گاهی رقابت های نزدیکی با برندهای سوییسی وجود داشته است، از جمله برندهای مطرح آسیایی مثل سیکو که ساخت ژاپن است و بعضا در برخی دستاورد ها چند قدم جلوتر قرار گرفته است.

هم اکنون سیکو سهم بسیاری در عرصه ی بازار داخلی و خارجی فروش ساعت دارد، در حالی که برای خرید ساعت های سوییسی باید هزینه ی بسیار بالاتری بپردازید اما به هر حال در کنار فروش ساعت هایسوییسی چند رقیب با نام های سیکو، کاسیو و سیتی زن در حال رشد هستند. سلیقه ی ساخت ساعت های ژاپنی شاید کمی متفاوت از دیگر مردم جهان باشد و شاید برای مدت طولانی تری جدید بنظر برسند، هم چنین به تعمیرات کمتری نیاز پیدا می کنند. این بدان معناست که سیکو در ساخت محصولات خود از مواد و پوشش های مقاوم و با دوام تری استفاده می کنند تا در برابر ضربه و خراش و … دچار ایراد نشود.

ساخت ساعت مچی از پلاتین در ژاپن نادر است، به هر حال این ساعت 43 میلیمتری از پلاتین ساخته شده است. تطبیق در مورد رنگ و تم در این ساخت و هم چنین درخشش آن، کنتراست خوبی برایخوانایی ساعت به همراه دارد. بدیهی است که موتور این ساعت اتوماتیک نمی باشد اما قدرت ذخیره ی انرژی تا هشت روز را داراست یعنی در حدود 192 ساعت که احتمالا طولانی ترین در نوع خود است. این مدل یک نشانگر ذخیره ی انرژی در پشت موتور خود دارد. موتور های اسپرینگ درایو به عنوان یک کوارتز دارای دقت بالایی هستند در مدت یک ماه کمتر از ده ثانیه خطا دارند و 56 سنگ قیمتی در موتور آن به کار رفته است.

گاهی اوقات مردم شکایت دارند که چرا اندازه ساعت های سیکو برای سلیقه های غربی، کوچک هستند. ضخامت این ساعت در حدود 13 میلیمتر می باشد، این ضخامت نسبتا زیاد به منظور جانمایی سه شاه فنر در ساعت بوده و مقاومت در برابر آب در آن هم تا  100 متر در نظر گرفته شده است. ارزش این ساعت در حدود 60.000 یورو قیمت گذاری شده است.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *